Forum

Özgür Can Çoban
 
Bildirimler
Tümünü temizle

Özgür Can Çoban


baba65
(@admin)
Üye Admin
Katılım : 4 sene önce
Gönderiler: 602
Konu başlatıcı  

ÖZGÜR CAN ÇOBAN

Doğum: 14 Kasım 1994

Türk şarkıcı.

Sanatçı Kırşehir'de doğdu. 6 yaşında ‘Özgür Can Müzik Evi’nde’ müziğe ilk adımlarını attı. Lise eğitimini sürdürürken TRT Müzik programlarında vokal ses olarak çalışmaya başlayan Özgür Can, TRT’ nin yapmış olduğu ses yarışmalarında birincilikler kazanarak aynı yıl içerisinde TRT kurumunda Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı" olarak görev aldı. Genç yaşına rağmen TRT Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yaptı. ODTÜ Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu çok sayıda usta sanatçının katıldığı ‘’Ustalar Arasında’’ etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirildi.

2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü öğrencisi olarak akademik hayatına başlayan Özgür Can İTÜ TMDK'da Erol Parlak, Can Etili ve Zara’dan nazariyat, şan ve repertuar dersleri aldı. Sanatçı, Sahne-beden, jest ve mimik eğitimini tiyatro ve sinema sanatçısı Ziya Kürküt’ den aldı. Neşet Ertaş'ın da sahne aldığı İTÜ Bağlama Günleri'nde halk müziğinin usta sanatçılarıyla aynı sahnede performans sergiledi. Emel Sayın, Zara, Kenan Doğulu, Nükhet Duru, Gökhan Tepe, Ferhat Göçer gibi sanatçılara vokal olarak eşlik etti. Çok sayıda enstrüman çalabilen güçlü yorumu ve sesiyle Özgür Can Çoban ‘’Kral Türkiye Müzik Ödülleri Neşet Ertaş Altın Bağlama Ödülleri’’nde ”En İyi Genç Yetenek" olarak gösterildi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden Yüksek Onur Derecesi ile mezun oldu.

Birçok  dizi ve reklam müziği çalışmaları yaptı.

Borusan Müzik Evi’nde düzenlenen 'SecretTribe’ projesi kapsamında Mercan Dede ile sahne aldı.

11.Astana Müzik Festivali’ne özel davet ile ülkemizden katılan tek sanatçı olarak Astana Opera Salonu’nda performans sergiledi.

Sanatçı 1 Mart 2019’ da ilk solo albümü ''Yaralandım'' Kasım 2019'da ise 2.albümü ''Sana Dair''i ve Nisan 2020' de ''Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm'' single çalışmasını  yayınladı. Aynı yıl içerisinde ''Altın Kelebek Ödülleri '' '' En İyi Halk Müziği Erkek'' sanatçı olarak gösterildi. 2020 İstanbul Kültür Üniversitesi Onur Ödülleri'n de Yılın En Beğenilen Halk Müziği Sanatçısı ödülünü aldı. 2020 Temmuz ayında Özgür Can Çoban Ft. Zara ' Gel Hayalim ' single çalışmasını yayınladı.

Şu anda çalışmalarına devam etmekte.

Kaynak: Özgür Can Çoban Resmi Web Sitesi

https://ozgurcancoban.com/biyografi

 

Allah'ın yarattığı bir kulum işte


Alıntı
Paylaş: